17.06.2011

Automatyczna kredka do oczu - FM Group MakeUp

Jedna z naszych czytelniczek prosiła o recenzję wodoodpornego eyelinera. Zamiast niego proponuję kredkę do oczu, również wodoodporną :)

Opis producenta: Precyzyjne ryzuje zarówno grube jak i cienkie linie. Wzbogacona pielęgnującymi woskami i lotnymi olejkami. Wodoodporna, nie rozmazuje się. Automatycznie wysuwany i chowany sztyft i wygodna temperówka u nasady kredki. 

Kredka dostępna jest w 7 kolorach:
- Dark Blue (granat),
- Icy Amethyst (fiolet),
- Malachite Green (zieleń),
- Frozen Grey (srebrny),
- Strong Graphite (grafitowy),
- Deep Maroon (ciemny brąz),
- Decadence Black (czerń).

Cena w katalogu: 17,65 zł

Kolor, który testowałam to Malachite Green, czyli ciemna, butelkowa zieleń.


Pierwsze wrażenia: Opakowanie charakterystyczne dla produktów FM Group, czyli czarne, eleganckie ze złotym nadrukiem. Kredka jest dość miękka co bardzo ułatwia aplikację, ale o tym za chwilę. Kolor jest lekko perłowy, czego nie było widać w katalogu. A ponieważ perłowe kolory są w tym sezonie jak najbardziej na czasie, więc za to plus. Pod kolorową końcówką ukryta jest malutka temperówka, która całkiem dobrze się spisuje (niestety zapomniałam zrobić jej zdjęcie).


Aplikacja: Kredka jest niesamowicie łatwa w użyciu i precyzyjna. Nie ma problemu jak z typowymi kredkami do oczu, które bardzo często są zwyczajnie zbyt twarde, by narysować nimi kreskę, przy temperowaniu jednak łamią się, a o zostawieniu choćby śladu na świeżo położonych cieniach do oczu nie ma nawet mowy...  Tutaj te wszystkie problemy zwyczajnie znikają. Opakowanie jest na tyle długie, że kredkę można wygodnie wziąć w dłoń. Rysuje się łatwo, bo sztyft jest miękki, ale o dziwo przy temperowaniu nie łamie się. Nie ma też najmniejszego problemu przy kreśleniu na warstwie cieni, co jest dla mnie ogromnym plusem. Na powyższym zdjęciu widać już sztyft po dwóch użyciach. Natomiast poniżej różnica między grubością kreski przed i po zatemperowaniu rysika. 


Trwałość: Świetna! Po całym dniu kreska nadal była na swoim miejscu, gdy po cieniach nie było już prawie śladu. Kredka jest faktycznie wodoodporna - miałam okazję to sprawdzić na własnej skórze, a ponieważ raczej unikam tego typu kosmetyków, nie zaopatrzyłam się przed testowaniem w odpowiedni preparat do demakijażu... W końcu jednak jakoś dałam sobie radę ;)

Podsumowując:
Plusy: ładny, wyrazisty kolor, łatwa i precyzyjna aplikacja, w opakowaniu zamieszczona mini-temperówka, bardzo trwała kreska.
Minusy: brak!

Mimo dość wysokiej ceny - warto. Z czystym sumieniem wystawiam ocenę 9/10.

4 komentarze:

  1. Wydaje się być świetna. Szkoda, że jest tak ciężko dostępna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolor jest fajny, muszę gdzieś takiej poszukać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. @FasOla669: Wcale nie jest trudno dostępna, wystarczy tylko popytać wśród znajomych, czy ktoś nie jest dystrybutorem FMGroup. Same jesteśmy dystrybutorkami tej firmy, ale nie chciałybyśmy łączyć pracy z pasją jaką jest tworzenie bloga. Natomiast produkty są świetne i szczerze je polecamy. Popytaj, na pewno ktoś w Twojej okolicy zajmuje się dystrybucją.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!