03.10.2010

Sucha skóra po letnich zabawach ze słońcem

Wakacje się skończyły i czas wrócić do rzeczywistości :( Tuż po lecie nasza skóra często jest przesuszona nadmiarem słońca i narażona na częste zmiany temperatur. Jeśli nie zadbałaś o swoje ciało już w trakcie opalania, skutki możesz zacząć odczuwać właśnie teraz.

Co zrobić, by nasze ciało wróciło do swojego zdrowego stanu sprzed wakacyjnych szaleństw na słońcu? Na pomoc przyjdą Ci peeling i balsam nawilżający! :)

Peeling

Zanim przystąpisz do powakacyjnej pielęgnacji swojej skóry, zadbaj najpierw o dokładne usunięcie martwiej warstwy naskórka. W tym celu użyj peelingu gruboziarnistego. Za jego pomocą wymasuj dokładnie całe ciało. Po takim zabiegu skóra odzyska zdrowy kolor, nabierze blasku i stanie się bardziej sprężysta. Pomoże też usunąć przebarwienia powstałe na skutek opalania.

Balsam nawilżający

Podstawą są wszelkiego rodzaju kremy i balsamy nawilżające, które uzupełnią niedobór wody i natłuszczą przesuszony naskórek. Idealnie nadają się do tego kosmetyki na bazie aloesu, oliwy z oliwek czy ogórka. Przy zakupie takiego kosmetyku zwróć uwagę, czy zawiera witaminę E i B5, które doskonale regenerują skórę podrażnioną opalaniem. Również na właściwości nawilżające zwróć uwagę przy zakupie żelu czy mleczka pod prysznic.

Systematyczne nawilżanie skóry po lecie pozwoli też na dłużej zatrzymać opaleniznę. Jeśli jednak ta w bardzo szybkim tempie znika, można się wspomóc „słońcem w tubce”, czyli samoopalaczami.

Artykuł przygotowała dla Was
Ela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!