12.03.2011

Jak wybrać odpowiednie pędzle do makijażu?

Wybór odpowiednich kosmetyków kolorowych to nie wszystko. Ważne są też „narzędzia”, którymi wykonujemy makijaż – czyli pędzle. Czym się kierować, by były nam pomocne w wykonaniu starannego make-up’u a przede wszystkim służyły nam na lata?


Na co należy zwrócić uwagę:


1. Czy włosie nie wypada z pędzla – przeciągnij kilka razy pędzlem w poprzek palców ręki, jeśli włosie wypada to znak, że to samo będzie się działo w trakcie wykonywania makijażu, a nie chcesz chyba zdejmować później włosia z twarzy? ;)


2. Z czego zostało wykonane włosie – polecam pędzle z naturalnego włosia, są w prawdzie droższe, ale posłużą Ci dłużej.


3. Jakość pędzli  – przeciągnij palcami przez włosie i zwróć uwagę, czy kształt pędzla wraca do swojej pierwotnej formy. Dobrym sposobem jest też lekkie dociśnięcie pędzla pod kątem ok. 45 stopni do płaskiej powierzchni – jeśli włosie nie rozchodzi się na boki lecz układa się równo do siebie, wtedy możemy spokojnie decydować się na zakup.


4. Etui – nie mniej ważny element, powinno być trwałe i chronić nasze pędzle, mieć osobne przegródki, by poszczególne elementy wyposażenia nie ocierały się o siebie.  Jeśli paramy się wizażem profesjonalnie, warto zwrócić uwagę na wygląd etui i na to, czy posiada dodatkowe mocowanie, które umożliwia przypięcie np. do paska – ułatwi nam to pracę.


Poradę przygotowała dla Was
Ela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!