26.10.2010

Zatrzepocz rzęsami

Która z nas nie chciałaby mieć długich rzęs, których trzepot przyciągałby wzrok każdego przystojnego mężczyzny...? :) W takim razie podpowiadamy jak można takie rzęsy wyhodować.

Rzęsy to bardzo delikatne włoski, wrażliwe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto raz w tygodniu zrobić sobie odpoczynek od maskary i zamiast niego zaaplikować na rzęsy bezbarwną odżywkę lub zwykłą wazelinę kosmetyczną, która doskonale je zregeneruje.

Również prawidłowy demakijaż oczu ma znaczenie, dlatego wybieraj dobrej jakości mleczka czy toniki. Zmywaj makijaż bawełnianymi wacikami i przede wszystkim nie trzyj oczu! Najlepiej nasączony wacik przyłożyć na chwilę do oka po czym delikatnym ruchem przetrzeć w kierunku wewnętrznego kącika oka.

Sztuczne rzęsy tylko okazyjnie. Klej może uszkadzać cebulki włosowe, przez co rzęsy rosną cieńsze a ich wzrost jest spowolniony.

Nie bój się zalotki. To strasznie wyglądające urządzenie to świetny wynalazek, ponieważ rzęsy po jej użyciu dodają oczom uroku, a przy okazji optycznie je otwierają. Trzykrotne użycie zalotki w trzech różnych ustawieniach daje najlepsze rezultaty. Tuszu używaj zawsze po, nigdy przed podkręcaniem.

Tuszowanie rzęs wykonuj przesuwając szczoteczkę na boki i kierując się ku ich końcowi. W ten sposób dokładniej pokryjesz włoski maskarą, dzięki czemu będą wyglądały na grubsze. Odczekaj aż tusz wyschnie i rozczesz rzęsy grzebykiem - będą wyglądały na gęstsze.

Jeśli masz bardzo cienkie rzęsy - zastosuj hennę. Taki zabieg najlepiej wykonywać u kosmetyczki. Koszt jest niewielki a efekty mogą być na prawdę nieocenione.


Artykuł przygotowała dla Was
Ela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!