07.10.2010

Jak wyglądać dobrze po długiej nocy

Zabalowałaś dzień wcześniej? A może siedziałaś do późna nad jakimś projektem? Wstałaś niewyspana, z opuchniętymi oczami, zmęczona i ogólne rozbita. A trzeba iść do pracy. Jak się doprowadzić do stanu używalności?

Przede wszystkim – mobilizacja!
  • Nie leż dłużej w łóżku - kolejne 10 min drzemki i tak niczego nie zmieni.
  • Przeciągnij się – to dobrze wpływa na zastane mięśnie i stawy oraz przygotuje je do kilku porannych ćwiczeń.
  • Nie pij kawy – po nieprzespanej nocy spowoduje tylko rozdrażnienie, postaw raczej na wodę mineralną niegazowaną, sok lub herbatkę ziołową.
  • Poćwicz – najlepiej przy otwartym bądź uchylonym oknie wykonaj kilka skłonów, przysiadów, skrętów. Powyciągaj się na wszystkie strony, niech Twoja krew zacznie szybciej krążyć a mięśnie się rozciągną.
  • Weź prysznic – najlepiej naprzemienny ciepłą i chłodną wodą. Unikaj długiej kąpieli w wannie, która niepotrzebnie Cię rozleniwi. Do mycia najlepiej żel pod prysznic o orzeźwiającym zapachu – może być np. pomarańczowy.
  • „Obudź” twarz – wyjmij z lodówki kilka kostek lodu, zawiń w chusteczkę lub wrzuć do foliowej torebki i wykonaj okrężnymi ruchami masaż twarzy. Do oczu przyłóż dwa płatki higieniczne nasączone w naparze z rumianku lub zielonej herbaty i schłodzone przez 10 min w lodówce. Jeśli masz mniej czasu, wystarczy przyłożyć do oczu dwie łyżeczki ochłodzone w zimnej wodzie. Dzięki temu pozbędziesz się opuchlizny z twarzy a skóra nabierze blasku.
  • Ukryj resztki zmęczenia pod makijażem – jaśniejszym korektorem zamaskuj cienie pod oczami i rozjaśnij załamania biegnące od nosa ku kącikom ust. Jasnym cieniem zaznacz wewnętrzne kąciki oczu. Unikaj ciemnych szminek.
  • Ubierz się wygodnie – najlepiej w jasne kolory, dzięki czemu optycznie rozjaśnisz cerę.

Przed wyjściem uśmiechnij się jeszcze do lustra i ruszaj do pracy :)

Artykuł przygotowała dla Was
Ela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!