05.09.2010

Prostowanie włosów krok po kroku

Chcesz mieć idealnie proste pasma, które jednocześnie będą lśnić zdrowiem i gładkością? Zastosuj nasze rady.

Po pierwsze: PRZYGOTOWANIE

Włosy należy przygotować do prostowania już w trakcie ich mycia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szamponów wygładzających, które ułatwią prostowanie naszych kosmyków jednocześnie je nawilżając i zabezpieczając przed wysoką temperaturą.

Zaraz po myciu nałóż na włosy odżywkę lub maseczkę wygładzającą, najlepiej z tej samej serii co użyty wcześniej szampon. Należy jednak uważać, by nie przesadzić z kosmetykiem, ponieważ zbyt duża jego ilość obciąży niepotrzebnie włosy i sprawi, że nie będą wyglądały świeżo.

Po drugie: OCHRONA

Przed rozpoczęciem prostowania należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego prostowania włosów:

Nie wolno prostować włosów wilgotnych czy mokrych, ponieważ ryzykujesz ich spalenie bądź w najlepszym wypadku trwałe uszkodzenie struktury włosa! Jedyna możliwość prostowania włosów na mokro to użycie specjalnie przeznaczonej do tego prostownicy.

Wysusz włosy przeczesując je palcami i lekko naciągając, co ułatwi kolejny etap prostowania.

Przed rozpoczęciem prostowania nałóż na włosy specjalny olejek ochronny lub mleczko do prostowania, które ochroni strukturę włosa przed zbyt wysoką temperaturą.

Po trzecie: PROSTOWANIE

Procedurę prostowania włosów zaczynamy od karku. Zbierz włosy w kucyk zostawiając pasmo najbliżej karku. Resztę włosów zwiąż gumką lub podepnij spinką. Dobieraj kolejne pasma włosów szerokości około 2-3 centymetrów. Pasmo włosów włóż pomiędzy płytki prostownicy, zaciśnij (nie za mocno!) i jednolitym ruchem przeciągnij wzdłuż w kierunku końców włosów. Nie zatrzymuj prostownicy zbyt długo w jednym miejscu. Jeśli to konieczne, prostowanie kolejnych pasm można powtórzyć. Następnie wydzielaj kolejne partie włosów, resztę podpinając do góry spinką. Prostowanie kończymy zawsze na partiach włosów na samym czubku głowy. Jeśli masz grzywkę, wymodeluj ją na samym końcu.

Po czwarte: UTRWALANIE

Efekt gładkich, wyprostowanych włosów utrzyma się dłużej jeśli utrwalisz go lekkim lakierem. Włosy pozostaną proste do kolejnego ich umycia. W między czasie uwaga na deszcz! ;)

SPRZĘT

Obecnie na rynku dostępny jest cały szereg prostownic, natomiast wyróżnić można prostownice:

- ceramiczne – nie niszczą tak włosów jak metalowe, lepiej rozprowadzają ciepło, szybciej się nagrzewają, chronią włosy przed spaleniem,

- porcelanowe – jeszcze bezpieczniejsze od ceramicznych, bardziej wytrzymałe,

- parowe – podczas prostowania emitują delikatną parę wodną, dzięki czemu prostowanie jest skuteczniejsze,

- suszące – jako jedyne nadają się do prostowania mokrych lub wilgotnych włosów. 

Artykuł przygotowała dla Was
Ela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!