09.08.2010

Ochrona włosów latem

Lato to pora roku, kiedy słońce nie daje nam zbytnio odetchnąć. Duże ilości promieni słonecznych oddziałujących na nasze włosy, mogą wprawdzie ładnie rozjaśnić nam blond kosmyki, ale działają też wysuszająco na skórę głowy i same włosy. Podobny wpływ ma także chlorowana bądź słona woda i wiatr.

Słońce a nasze włosy

Największy wpływ słońca widać w przypadku włosów farbowanych, rozjaśnianych czy po trwałej ondulacji. Stają się one suche i łamliwe, dużo trudniej je rozczesać.

Dlatego w trakcie lata warto zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji i ochrony włosów, które mają za zadanie przede wszystkim je nawilżyć i zabezpieczyć przed promieniami UV.

Pod wpływem promieni słonecznych, słonej bądź chlorowanej wody, zostaje naruszona otoczka włosa, która ma ochraniać go przed urazami mechanicznymi. Również keratyna znajdująca się w warstwie korowej włosa ulega uszkodzeniu, przez co włosy stają się matowe, bardziej łamliwe, a ich końce rozdwajają się.

Letnia ochrona włosów

Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju spray'e i mgiełki do włosów, wyposażone w filtry UV, którymi spryskujemy włosy tuż przed wyjściem na słońce. Nie obciążają one włosów a zabezpieczają je przed utratą wilgoci. Najlepiej zabierać je ze sobą na plażę i spryskiwać nimi włosy po każdej kąpieli. Po powrocie z plaży należy natomiast jak najszybciej umyć włosy, żeby usunąć resztki nie tylko kosmetyku, ale też nagromadzonego piasku, kurzu czy soli morskiej.

Do mycia najlepiej stosować szampony z serii letniej, które ułatwią usunięcie tłuszczu i kurzu nagromadzonego podczas przebywania na słońcu. Po każdym myciu obowiązkowo stosuj odżywki lub maski na włosy, najlepiej z tej samej serii co szampon. W przypadku włosów tłustych nie nakładaj jednak odżywki na całą długość włosów lecz tylko od połowy aż po końcówki.

Fryzurki na plażę

W przypadku dłuższych włosów warto je upinać, tak by nie zasłaniały nam karku. Dodatkowo spięte włosy zabezpieczone są przed splątaniem przez wiatr i nie ocierają się o nasze plecy, dzięki czemu ich końce nie będą się niszczyły.

Artykuł opracowała dla Was
Ela


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!