21.06.2010

Ostatnie tchnienie Twoich ulubionych kosmetyków

Zaschnięty tusz? Kończąca się szminka? Resztka podkładu czy korektora? Mamy na to sposoby!


Reanimacja maskary
Istnieją możliwości regeneracji zaschniętej maskary, jednak radzę robić to tylko w wyjątkowych sytuacjach „życia i śmierci” np. za 15 minut mamy imprezę, a nie mamy innego tuszu pod ręką. Nie polecam zbyt długiego używania tuszu po reanimacji, ponieważ rzęsy to bardzo wrażliwe włosy – nie zniosą eksperymentów, podobnie jak nasze oczy.


Podaję sposoby na odratowanie naszej maskary:
1. wlewamy do tuszu parę kropli wody, oliwki lub balsamu do ciała,
2. wrzucamy tusz do gorącej wody na trzy minuty,
3. moczymy szczoteczkę w toniku lub mleczku do twarzy.


Happy end pomadki
Gdy nasza ulubiona pomadka się kończy i nie można już tradycyjnie malować nią ust, a data ważności jest nadal aktualna, istnieje bardzo prosty sposób, który pozwoli zużyć ją do samego końca.


Jeśli jeszcze nie posiadasz, kup w drogerii pędzelek do makijażu ust (krótki z twardym włosiem o ściętej końcówce) i używaj go do nabierania szminki z zagłębienia jej opakowania. W ten sposób możesz korzystać ze swojej pomadki jeszcze przez jakiś czas.


Finisz podkładu do twarzy
Jeśli skończył nam się podkład w tubce, a w opakowaniu zostało jeszcze sporo kosmetyku, możemy wydobyć go łatwym sposobem - odcinając po prostu górną część opakowania. Jeśli jest to podkład w buteleczce, odkręcamy górną część opakowania, a resztę kosmetyku wydobywamy małym pędzelkiem. Podobnie sprawa ma się z resztkami korektora, który za pomocą pędzelka nakładamy bezpośrednio na twarz.


Metody opisały dla Was
Ania i Ela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie Wasze wpisy i ciepłe słowa. Chętnie przyjmę także konstruktywną krytykę ;)
Nie na wszystkie Wasze komentarze odpowiadam, ale wszystkie zawsze skrupulatnie czytam.
Jeśli macie pytania, uwagi - piszcie!